Hoppa till sidans innehåll

Våra klubbmästare


Klubbmästare

2017.
Dressyr Harriet Brandt - Figazzo
Hoppning Caroline Pålsson- Oman

2016

Hoppning

 

RESULTAT STORA KM

 

1a Maud Jönsson

 

2a Alexandra Ferm

 

3a Josefin Nilsson

 

 

 

Klass 1 KM

 

1a Maud Jönsson

 

2a Alexandra Ferm

 

3a Josefin Nilsson

 

 

 

Klass 2 Lilla KM

 

1a  Erica Berg

 

2a Ellen

 

3a Nora Dauber

 

Klass 3 KM

 

1a Maud Jönsson

 

2a Alexandra Ferm

 

3a Josefin Nilsson

 

Dressyr

 

1 Madelein Andersson

 

2 Christel Persson

 

3 Evelina Bergström

 

4 Nora Dauber

 

5 Pam Norén

 

2015

Hoppning

Lilla KM ponny

1. Ida Johansson - Uno 

Lilla KM häst

1. Linnéa Johnsson - Broängens August 

Stora KM

1. Evelina Bergström - Waranco

2. Mathilda Ljungberg - Ramona

3. Evelina Bergström - Corleano T

Dressyr

1. Cornelia Svensson - Gran Milino

2. Marie Christiansen - Santac

3. Madeleine Andersson - Heydee

4. Camilla Björnsson - Sarina

Hederspris till bästa ritt i LA och LB:

LA: Marie Christiansen - Santac

LB: Cajsa Persson - First Super Nova

Kombi-KM

1. Cornelia Svensson - Climpen och Maud Jönsson - Gran Milino

2. Emma Christiansen - Corleano T och Evelina Bergström - Santac

3. Emelie Nilsson - Beat it och Camilla Björnsson - Bliss Spelä

4. Caroline Pålsson - Ramona och Mathilda Ljungberg - O`man

2014

Hoppning

Lilla KM
1 Cornelia Svensson, Cosmea 
2 Sandra Olander, Mernick 
3 Mathilda Ljungberg, Narcissus 
4 Emelie Nilsson, Pecan 
5 Caroline Pålsson, Ferrari 
6 Rebecca Karlsson, C Edelweiss RZ 
7 Ida Johansson, Uno


Stora KM 
1 Rebecca Karlsson, C Erica RZ 
2 Mathilda Ljungberg, Ramona
3 Iris Rosenqvist, Amaryllis
4 Emelie Nilsson, A-stride Spelä 
5 Emelie Nilsson, Sighsteen Spelä
6 Maud Jönsson, Chansa 
7 Caroline Pålsson, O'man 
8 Emma Malmberg, Sibanta


Kombinationsmästerskap Dressyr + Hoppning
1 Emelie Nilsson, A-stride Spelä
2 Maud Jönsson, Climpen/Chansa
3 Ida Johansson, Uno

Dressyr

Klubbmästare Ponny

1. Ida Johannson - Uno

Klubbmästare Häst

1. Madeleine Nordström - Domingo

2. Diana Svensson - Gran Millino

3. Marie Lidborn - Erbe

4. Emelie Nilsson - A-stride Spelä, Maud Jönsson - Climpen, Emie-Lie Assmundsson - Ragazza, Caroline Pålsson - Spiderman, Emelie Nilsson - Wioletta, Ida Ljungdahl - Sultan, Linnéa Johnsson - Broängens August

 

2013

Hoppning

Klubbmästare Ponny

1.Ida Johansson - Uno

2. Erica Berg - Hedevangs Mondeo

3. Josefin Nilsson - Nala

 

Klubbmästare Häst

1. Ivan Vasev - Just wait and see

2. Mathilda Ljungberg - Ramona

3. Ivan Vasev - Splits little air

4  Emelie Nilsson - Sighsteen Spelä

5. Emelie Nilsson - Landini

6. Rebecca Karlsson - B Erica RZ

 

Tant- & Gubbmästare

1.Clara Sandström - Mernick

2.Pontus Björklund - Pasadena

3.Linnea Johnsson - Broängens August

4.Mariann Jönsson - Cosmea

5.Josefin Nilsson - Liptra

6. Åsa Ericsson - Casanova

7. Sandra Olander - Mernick

 

Dressyr

Klubbmästare Ponny

1. Paula Bon Persson - Baekkeskovens Helicon

2. Erica Berg - Mondeo

 

Klubbmästare Häst

1. Erica Forsén - Clinton

2. Cornelia Svensson - Dancing Diamond

3. Diana Svensson - Gran Milino

 

 

2012

Hoppning

Klubbmästare Ponny

1. Josefin Nilsson - Milton

2. Alice Berntson - Iroquois

 

Minimästare

1Clara Sandström - Lacom Therese

2. Emelie Nilsson - Milton

3. Ida Johansson - Tomacs Rebell

4. Josefin Nilsson - Nala

5. Caroline Pålsson - Mon-Ami

6. Sandra Olander - Borup

 

Dressyr

Klubbmästare Ponny

1. Clara Egholm-Hebsgaard - Extrem

2. Alice Berntsson - Keso

3. Clara Sandström - Lacom Therese

4. Erica Berg - Mondeo

 

Klubbmästare Häst

1. Amalie Egholm-Hebsgaard - Bretagne

2. Ditte Egholm-Nielsen - Santiago

3. Cornelia Svensson - Airborn Zoo

4. Eva-Lill Andersson - Pikatcho, Kristina Johansson - Liam, Christel Persson - Status Que och Diana Svensson - Gran Millino

 

 

2011

Hoppning

Klubbmästare Ponny

1. Louise Bertram - Golden Boy

2. Michelle Ettwein - Birdwood Brannigan

3. Lisa De Rover - PomDApi de la Maine

 

Klubbmästare Häst

1. Maud Jönsson - Passadena

2. Andrea Fröberg - Sunset´s Phoebe

3. Caroline Pålsson - Oman

 

Dressyr

Klubbmästare Ponny

1. Erica Forsén - Southern Magics Maggie

2. Madeleine Nordström - Norrhaga Seb

 

Klubbmästare Häst

1. Ditte Egholm-Hebsgaard - Clinton

2. Amalie Egholm-Hebsgaard - Chiko

3. Diana Svensson - Gran Millino

4. Harriet Brandt - Marino

 

 

 

2010

Hoppning

KLUBBMÄSTARE Ponny 2010

1 Louise Bertram Golden boy
2 Lisa de Rover Jesper
3 Lina Lindblad Raket
4 Josefin Nilsson Princess Merry
5 Sophia Carlsson Edelweiss
6 Oskar Mårtensson Hiimän

 

KLUBBMÄSTARE Häst 2010

1 Johanna Andersson Pasadena
2 Maud Jönsson Casanova

 

MINI MÄSTARE 2010

Ida Tann Nimbus
My Persson  Primeur
Carolin Pålsson Oman
Thea Nilsson Golden Boy

 

 

 

Dressyr

Klubbmästerskapet i dressyr blev en klar framgång för Bonnarp!
Minimästare    Clara Egholm Hebsgaard
KM Ponny        Cornelia Svensson
KM Häst           Ditte Egholm Hebsgaard
2:a                   Diana Svensson

 

 

2009

Klubbmästare i hoppning 2009

Mikaela Hjälte på o'Malley.

Miniklubbmästare

Tobias ström på Kiara.

Uppdaterad: 26 MAR 2018 21:42
Skribent: Sara Andersson
Epost: Adressen Gömd

 

 

ullmax

kentaur_banner130x100px

 

Helénslogo

 

staben

 

  Ryttarföreningen på Facebook...

logo hästen i skåne

klart.se

Postadress:
Åsbo RF - Ridsport
Box 40
26403 Ljungbyhed

Besöksadress:
Xx
26403 Ljungbyhed

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info